Sankt-Peterbug. Purskkaevude sulgemise pidu Peterhofis (Allahindlus)

reede, 18. september 2020

1 päev Tallinn - Sankt-Peterburg – „Petrovskaja Akvatoria“

Varahommikul kell 06.10 väljasõit Tallinna kesklinnast. Piiriületus Narva-Ivangorod. Pärast sõidame läbi Ingerimaa kohe Sankt-Peterburi.  Külastame linna akvatooriumi „Petrovskaja akvatoria“ kus laevad sõitmas Neeval, paleede uhked fassaadid peegeldumas vees, Soome lahe äärsed lossid Peterhof ja Oranienbaum. Inimfiguurid maskiballil tantsimas, sõitvad tõllad, heli- ja valgusefektid. Kõik objektid on loodud täpselt nii, nagu 18.saj.keskpaigas päriselt oli. Osa ehitistest ei ole tänapäevani säilinud. Majutus hotellis. Vaba aeg.

2 päev Linnaekskursioon – Peterhof

Hommikusöök hotellis. Seejärel  toimub Peterburi linnaekskursioon bussiga. Neeva kallastel naudime ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit: sillad, kanalid ja paleed. Rostra sambad, Vaskratsanik, Marsi väljak, Suveaed, Iisaku katedraal, Spas na Krovi, Peter-Pauli kindlus jne.

Peale lõunat väljasõit Peterhoffi purskkaevude sulgemise peole.

Sädelev Peterhof kristall-purskkaevude, imeliste peleede ja smaragdroheliste pargide pealinn. Peterhofi ilu on raske kirjeldada, see on tõeline nauding nii silmadele kui ka hingele. Siin on säilinud palju ehedat 18 sajandi arhitektuuri. Paljud purskkaevud töötavad peaaegu 300 aastat.

Tagasisõit Peterburi, ööbimine hotellis.

3 päev Deržavini mõis – Ermitaaž

Hommikusöök hotellis. Külastame Deržavini mõisa muuseumi ja Ermitaaži kunstimuuseumi.

Deržavini mõisa muuseum - Fontanka kaldal asuv taastatud 18 sajandi linna mõis, mis koosneb luuletaja majast, kahest tiibhoonetest, väikesest külaliste korpusest ja talveaiast. Muuseumi ekspositsioon on pühendatud Deržavini elule ja loomingule.

Ermitaaž on üks rikkamaid ja kuulsamaid muuseume kogu maailmas. 1764. aastal Katariina Suure poolt Berliinist omandatud umbes veerand tuhandele hollandi ja flaami kunstniku teosele ning 1769. aastal Dresdenist omandatud umbes 600 maalile on sajandite jooksul lisandunud hulgaliselt kunstiteoseid kogu maailmast. Tegelikult ei piisa vaid ühest päevast, et tutvuda Ermitaaži tohutu kunstikollektsiooniga, kuhu kuulub ka Leonardo da Vinci, Picasso ja Rembrandti teoseid. Asjatundjad ütlevad, et kõigi väljapandud tööde lähemalt vaatamine võtaks kokku umbes 8 aastat.

Vaba aeg. Öö hotellis.

4 päev Tsarskoe selo – sõit Tallinnasse

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Tsarskoe selosse, kus külastame maailma tuntuid Katariina paleed ja selle juurde kuuluvad pargid.  Katariina paleed projekteeris esialgu itaalia arhitekt Rastrelli, kuid hiljem kujundas selle Katariina II palvel ümber šoti arhitekt Cameron. Katariina palee on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Palee suurimaks tõmbenumbriks on merevaigutuba, mis ajavahemikul 1979–2003 taastati täielikult oma endisel kujul. Aleksander I valitsemisajal avati paleed suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaim kasvandik oli Puškin.

Väljasõit Tallinnasse. Soovi korral peatus kaubanduskeskuse juures. Vene-Eesti piiriületus. Eestisse jõuame hilisõhtul.

Hind: al. 199 euro

Hinna sees:

 • Bussisõit
 • majutus hotellis
 • hommikusöögid
 • üldekskursioonid

 

Lisatasu eest:

 • Viisa ja kindlustus – 62 eur
 • Registratsioon hotellis – 4 euro
 • Katariina palee – 25/12 euro (täiskasvanu/laps) ettetellimisel
 • Peterhofi alumine park – 900/0 Rub
 • Ermitaaž – 15/0 euro ettetellimisel
 • Deržavini mõis – 7/5 euro ettetellimisel
 • Petrovskaja akvatoria – 10/5 euro ettetellimisel

NB! Ekskursioon toimub vene keeles

Broneerida