Sügis Sankt-Peterburis

reede, 16. oktoober 2020

1päev Tallinn – Sankt-Peterburg - Linna ekskursioon

Varahommikul kell 06.10 väljasõit Tallinna kesklinnast. Piiriületus Narva-Ivangorod. Pärast sõidame läbi Ingerimaa kohe Sankt-Peterburi. Seejärel  toimub Peterburi linnaekskursioon bussiga. Neeva kallastel naudime ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit: sillad, kanalid ja paleed. Rostra sambad, Vaskratsanik, Marsi väljak, Suveaed, Iisaku katedraal, Spas na Krovi, Peter-Pauli kindlus jne. Majutus hotellis. Vaba aeg.

2 päev Peter-Pauli kindlus – Ermitaaži peastaab

Hommikusöök hotellis.

Külastame Peter-Pauli kindlust. 18 sajandi alguses pärast rootslaste üle hiilgava võidu Põhjasõjas oli vaja vallutatud maad kaitsta ja linnus ehitada. 27. mail 1703 aastal rajati Neeva jõe suudmes väikesel saarel kindlust. Saare nimi oli jänese (soome keelest) või lõbus (rootsi keelest) ja saar oli kuuenurgalise kujuga. Ehitust juhtis Aleksander Menšikov. Algselt olid konstruktsioonid savist ja puidust.

Ekskursioon Ermitazi peastaabi. Uus näitustekompleks, mis moodustab osa Riigi Ermitaaži muuseumist ja on Peterburi oluline vaatamisväärsus. Peastaab asub Palee väljakul poolringikujulise hoone idaservas, ulatudes Moika jõest Nevski prospektini, Peterburi kesklinnas. Ermitazi peastaabi hoone on üks ilusamatest ampiirstiilis ehitatud arhitektuuriteos, selle püstitas kuulus arhitekt Karl Rossi 19. sajandi alguses.

Vaba aeg. Öö hotellis.

3 päev Spas na Krovi – Jussupovite palee – Tallinn

Hommikusöök hotellis.

Külastame taastatud  Mosaiikkirikut ehk "Spas na krovi", mis on ehitatud samale kohale, kus vene tsaar Aleksander II 1881. aastal surmavalt haavata sai. Katedraal kuulub 25 populaarsete vaatamisväärsuste hulka maailmas portaali TripAdvisor andmetel ja Briti ajalehe The Telegraph andmetel Spas na Krovi kuulub planeedi kaunimate katedraalite nimekirja. Katedraal on ehitatud neo-vene stiilis, mis meenutab Moskva Vassili Belazennõi katedraali. Katedraali välikujundus on eklektiline: see ühendab mosaiiki, kullatist, telliskivi, emaili, graniiti. Katedraali interjöörid kaunistavad imelised mosaiigid, mille pindala on üle 7 tuhande ruutmeetrit - see on võrreldav 200 ühetoaliste korterite pindalaga.

Pärast külastame Jussupovite paleed, mis on üks ilusamaid erapaleesid St. Peterburgis. See oli kuulsa aadliperekonna Jussupovite omanduses, kes ei olnud tähelepanuväärne mitte ainult oma rikkuse, vaid ka rolli tõttu, mida Venemaa ajaloos mängisid. Palee oli pere omanduses aastatel 1830-1917. Palees on tänapäevani üleval pildid, mis kuulusid kunagi perekonna kunstigaleriisse. Palees asub ka teater, mis on koopia Maria teatrist. Iga Jussupovi põlvkond on mõned toad ümber projekteerinud, mille tulemusena paleest moodustus muuseum, kus näeb ajaloolist interjööri 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni.

Väljasõit Tallinnasse. Soovi korral peatus kaubanduskeskuse juures. Vene-Eesti piiriületus. Eestisse jõuame hilisõhtul.

Hind: al. 125 euro

Hinna sees:

•           Bussisõit

•           majutus hotellis

•           hommikusöögid

•           üldekskursioonid

 

Lisatasu eest:

•           Viisa vormistamine – 5 eur

•           Registratsioon hotellis – 4 euro

•           Jussupovite palee – 10 euro  ettetellimisel

•           Ermitaaži peastaab – 15/0 euro ettetellimisel

Broneerida